Всі новини

lifecell та інші мобільні оператори приєдналися до тестування нової системи екстреного оповіщення ДСНС 15 червня 2022

З 15 червня у Вінницькій та Полтавській областях Державна служба України з надзвичайних ситуацій за допомогою lifecell, Київстар та Vodafone розпочала випробування нової системи оперативного інформування населення про загрози.


Нова система оповіщення в телефоні працюватиме завдяки технології CellBroadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням:

- швидкість отримання сповіщень,

- гнучкість у виборі локацій для інформування,

- наявність звукового сигналу, навіть якщо звук на пристрої абонента вимкнено.


Протягом тестового періоду жителі Вінницької та Полтавської областей отримуватимуть від ДСНС тестові інформаційні повідомлення на мобільні телефони такого змісту: "ДСНС України. Тестування системи інформування населення. Докладніше: https://dsns.gov.ua/test". Наразі отримання тестових повідомлень не свідчить про загрозу та не вимагає дій зі сторони громадян. Після закінчення тестового періоду розпочнеться інформування про реальні загрози, про що абонентів буде додатково повідомлено.


Ознайомтеся із відповідями на найбільш поширені питання про роботу технології:

  • Як працює нова система оперативного інформування?

Вона працює завдяки технології Cell Broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням. Одночасно, ця технологія має деякі обмеження з боку обладнання – старі моделі телефонів (до 2019 року випуску) з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення.

  • Що робити у випадку отримання екстреного сповіщення зараз?

На першому етапі, з 15 червня відбуваються розсилки лише тестових повідомлень у Полтавській та Вінницькій областях для перевірки роботи системи. Вони не пов’язані із виникненням реальної загрози та не вимагають дій зі сторони громадян.

  • Які телефони підтримують ці сповіщення?

Отримувати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), які вироблено починаючи з 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.

  • Що робити, якщо я не отримую сповіщення?

Спочатку перевірте, чи активна ваша SIM-карта, та чи є мережа мобільного оператора. Якщо увімкнено режим «У літаку», то вимкніть його, щоб отримувати сповіщення.

Зверніть увагу на версію операційної системи. Для Android це має бути версія 11 або вище, а для iOS - від версії 14.5. Якщо можете, то оновіть версію операційної системи.

Рекомендуємо переконатися, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона. В залежності від виробника, налаштування екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi).

  • Як керувати отриманням сповіщень у телефоні?

Деякі зі сповіщень можна вимикати та вмикати у налаштуваннях смартфона. В залежності від виробника пристрою, налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android.

Але ДСНС не рекомендує громадянам відключати оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації або про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей.

  • Якщо звук в налаштуваннях телефону вимкнено, чи почую я звук сповіщення?

Так, це одна із ключових переваг технології Cell Broadcast. Гучний сигнал разом із вібрацією буде тривати 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною.

Більше новин

online послуги

 
0 800 20 5433
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів по Україні
5433
з мобільного lifecell
 
  Підтримка

м. Київ

Виберіть вид вашого бізнесу

До 150 співробітників

або

Більше 150 співробітників

 

Меню

Закрити